Náš příběh

Příběh společnosti SANES FOOD se začal psát ke konci roku 2014. Oba zakladatelé, Michal a Lukáš, kteří se tehdy věnovali konvenčním sirupům v rámci firmy VS Rychleby, začali dostávat dotazy od zákazníků, zda budou také vyrábět sirupy bez řepného cukru.

books

A právě to bylo impulsem pro vznik zcela nového a na nové filosofii postaveného projektu. Formulovali a přijali jsme závazek vyrábět vyvážené sirupy té nejvyšší kvality. Na začátku roku 2015 započaly práce na podnikatelském plánu a testování receptur a dodavatelů. Tato více jak rok dlouhá etapa nás v mnohém poučila a přivedla na svět naší unikátní recepturu

Vývoj byl průběžně konzultován také s panem Prokopcem, potravinářským chemikem s celoživotní praxí ve výrobě potravin. Po přibližně patnáctiměsíčním testování došlo v březnu 2016 k založení společnosti. Podařilo se nám nalézt malou, ale pro začátek dostačující provozovnu v Milevsku. Rozhodli jsme se vyrábět produkty výhradně z BIO surovin a pouze od renomovaných dodavatelů. Provozovnu jsme sladili s hygienickými předpisy a certifikovali pro BIO produkci. Po všech úředních nezbytnostech a nákupu strojů a surovin spatřila světlo světa na konci května první láhev – rakytníkový BIO sirup.

Přes poněkud utlumenou letní sezónu se nám do září povedlo získat první obchodní partnery a získávat první zpětné vazby. V průběhu podzimu se do našeho týmu připojil skvělý obchodník Jirka. Díky němu se nám povedlo pokrýt de facto celou republiku a naše sirupy si můžete zakoupit v kterémkoliv větším městě. Dále s námi spolupracují v oblasti obchodu i další nadšenci jako je Kačka a Ivana a můžete spolupracovat i vy.

Od začátku roku se také začala psát nová kapitola rozvoje SANES. Navázali jsme spolupráci s partnerem na Slovensku, rozhodli jsme se vyvinout další vlastní originální produktové řady a také hledat exkluzivní produkty s vysokou přidanou hodnotou, které jsou v souladu s naší filosofií a mohli bychom je uvést na český trh. Dále se nám podařilo díky našemu skvělému pronajímateli, panu Votavovi, rozšířit výrobní prostory o více jak dvojnásobek a spolu s nákupem nových strojů výrazně navýšit výrobní kapacitu a skladovací prostory.

Velmi se těšíme na další cestu. Její příběh budete psát vy – naši zákazníci!

Mimochodem, název SANES je odvozen od latinského slova SANE, což znamená „rozumně, s dobrým rozumem“.